Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
بخش آب و نیرو
  • ثبت نامسابقه فعالیت های شرکت فنی و مهندسی خرد صنعت و گروه خرد در بخش آب به سال 1372 بازمی گردد که برای اولین بار در کشور به عنوان یک شرکت ایرانی، طراحی و اجرای یک واحد تصفیه خانه آب دمین را برای کارخانه پتروشیمی ارومیه به طور کامل به انجام رسانید. از آن پس نیز در طول سال های گذشته پروژه های متعددی در زمینه فرایندهای آبی مورد نیاز در واحدهای صنعتی با موفقیت اجرا شده اند. علاوه بر آن کلیه فعالیت های مرتبط با انتقال و توزیع نیروی الکتریکی مورد نیاز در پروژه های شرکت نیز توسط کارشناسان با تجربه در واحدهای مهندسی و اجرایی در داخل شرکت به انجام رسیده است. تجربیات فراوان در این دو رشته و برخورداری از کارشناسان و مدیران مجرب و متخصص در این زمینه موجب شده تا بخش آب و نیرو از ابتدای سال 1388 در شرکت ایجاد شود.
شرکت فنی و مهندسی خرد صنعت با بهره مندی از این قابلیت و همچنین در همکاری با شرکت های معتبر خارجیِ صاحب تکنولوژی علاوه بر ارائه خدمات مهندسی و اجرای پروژه به صورتEPC در این دو رشته از توانایی طراحی و ساخت تجهیزات و بسته های فرایندی ذیل که در واحدهای صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند نیز برخوردار است:

• برج های خنک کننده تر

این برج ها با ساختار بتنی برای خنک کردن آب گردشی در سیستم¬های مختلف صنعتی با ظرفیت¬های متفاوت برای هر سلول قابل تأمین است. ظرفیت کل سیستم خنک کن با افزایش تعداد سلول¬ها و چیدمان مناسب قابلیت افزایش به ظرفیت¬های بالاتر تا 70.000 متر مکعب در ساعت را دارد. تجهیزات داخلی برجها و همچنین تجهیزات جانبی از قبیل پمپ¬های گردشی آب ، فیلترهای کنار گذر ، پکیج¬های شیمیایی ، لوله کشی¬های توزیع و جمع¬ آوری آب و سیستم¬های برق¬رسانی و کنترل و ابزار دقیق توسط این شرکت طراحی و تامین میگردد.

• بسته های آب دمین رزینی

انواع بسته های آب دمین به روش یونی شامل مبدل¬های کاتیونی، مبدل¬های آنیونی، مبدل-های مختلط یونی (میکس بد)، سیستم احیاء رزین شامل مخازن و پمپ¬های انتقال و تزریق اسید، سود، سیستم خنثی سازی و پمپ¬های احیاء، مخازن دیگازر در ظرفیت های مختلف طراحی، ساخت و تامین میگردد.

• بسته های تولید آب آشامیدنی

این بسته ها به منظور تولید آب آشامیدنی در پایین دست سیستم¬های تبخیری (MED) مورد استفاده قرار می¬گیرند و شامل سیستم تزریق گاز دی اکسید کربن، مخازن بستر سنگ آهک، فیلترهای شنی، بسته ¬های تزریق مواد شیمیایی مکمل و مبدل¬های حرارتی به منظور خنک کردن آب آشامیدنی است.

• بسته های تولید کلر از آب دریا و تزریق کلر

بسته¬ های تولید هیپوکلریت از آب دریا به روش الکترولیز شامل پمپ تغذیه، فیلتر، الکترودهای آند و کاتد مخازن ذخیره سیستم شستشو با اسید باز، سیستم خنثی سازی و پمپ¬های انتقالی است

• بسته های تصفیه پساب صنعتی

انواع بسته ¬های تصفیه پساب¬های صنعتی مانند حذف روغن، حذف ذرات معلق مقادیر رسوب نیترات و فسفات با ظرفیت¬های حداقل 5 متر مکعب در روز تا ظرفیت 1000 متر مکعب در روز که در پایین دست مراکز صنعتی نظیر پالایشگاه ها و نیروگاه¬ها و سایر صنایع از قبیل واحدهای تولیدی فولاد، مس و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

• بسته های فیلتراسیون فیزیکی

طراحی، مهندسی ساخت و نصب و راه اندازی انواع بسته های فیلتراسیون شامل فیلترهای دیسکی، فیلترهای شنی و کارتریج فیلترها.

• بسته های تصفیه آب صنعتی و آشامیدنی به روش اسمزمعکوس (RO)

آب¬های شور نظیر آب دریا و رودخانه¬های با آب سنگین که توسط بسته های رزین قابل تصفیه نیستند با استفاده از سیستم تصفیه آب اسمز معکوس به راحتی تصفیه و به آب قابل شرب و صنعتی تبدیل می¬شوند. با توجه به مقدار و کیفیت مورد نیاز آب شرب و صنعتی این بسته ها در ابعاد کوچک پرتابل و اسکید شده ، متوسط اسکید شده و در سایزهای بزرگ صنعتی قابل ساخت و اجرا است.

• سیستم پالایش آب واحدهای سیکل ترکیبی (C.P.P)

تصفیه آب کندانس برگشتی در سیکل¬های ترکیبی به منظور جداسازی روغن نشتی احتمالی و ذرات جامد تصفیه تکمیلی می شود. این سیستم بنابر ظرفیت مورد نیاز و کیفیت آب کندانس، ترکیبی از این بخش هاست: فیلترهای جذب روغن، فیلترهای جداسازی ذرات معلق، مبدل¬های مختلط یونی رزینی و سیستم شستشو و احیاء

• سیستم های سوخت رسانی

این سیستم¬ها شامل ایستگاه¬های بار انداز و تخلیه سوخت مایع، مخازن ذخیره سوخت اصلی و روزانه فیلتر و ایستگاه¬های پمپاژ با تجهیزات کامل برق و کنترل است.

• سیستم های انتقال و توزیع نیروی الکتریکی

این سیستم¬ها شامل خطوط انتقال الکتریکی، ایستگاه¬های مبدل ولتاژ (ترانسفورماتورهای قدرت و توزیع)، کلید خوان های صنعتی فشار قوی و پست¬های توزیع نیرو با سیستم کنترل و تأمین برق DC وAC مورد نیاز است.بسته های فیلتراسیون فیزیکی
(فیلترهای شنی)